Įvadas
Dažni pavojingi nuodai buityje
Mes manome, kad namai yra saugi, komfortiška vieta. Vis dėlto namuose taip pat yra ir daug pavojų mažiems vaikams: aštrūs ir smailūs paviršiai, žalingos medžiagos. Net kai saugiausiose vietose pavojus atrodo toli, visuomet yra tikimybė, kad smalsus vaikas pasieks vaistus vaistų dėžutėje arba buitinius chemikalus – pvz., muilą ar ploviklius.
Laimei, apsinuodijimas putojančiais plovikliais yra retas. Tačiau taip nutikus, tėvai turi reaguoti greitai. Prarijus ploviklių, gali padidėti toksinių medžiagų absorbcija, o vėmimas gali dar labiau paskatinti putojimą. Vaikas gali įkvėpti putų ir uždusti. To galite išvengti pasitelkdami tam tikrą priešnuodį, putojimą slopinančius geriamuosius lašus (emulsiją), kaip antai, Espumisan®.
Prevencija
Kaip galiu apsaugoti savo vaiką nuo apsinuodijimo?
Yra keletas paprastų apsaugos priemonių, kurias galima ir reikėtų taikyti: kiekvienuose namuose, kuriuose yra vaikų, būtina rakinti vaistų dėžutę. Rekomenduojama pavojingesnius valiklius perkelti iš lengvai pasiekiamų vietų, pvz., spintelės po kriaukle, į aukštesnę spintelę.
Tai taikytina tiek daiktams namuose, tiek lauke, garaže ar sodo namelyje. Kai kurie žmonės laiko dažų skiediklius, baliklius ir kitas medžiagas gėrimų buteliuose. Nors tai ir patogu, chemikalus laikykite tik originaliose talpyklose, nes smalsūs vaikai gali supainioti juos su gaiviuoju gėrimu. Kai chemikalus išmetate, pasirūpinkite, kad jie nebūtų lengvai pasiekiami namų šiukšliadėžėse ar konteineriuose. Taip pat venkite nuodingųjų augalų arba juos laikykite mažoms rankytėms nepasiekiamose vietose.
Pirmoji pagalba
Pirmoji pagalba apsinuodijus vaikui
Jei nutiko blogiausia – jūsų vaikas ką nors nurijo, būtinai skambinkite gydytojui ar į apsinuodijimų pagalbos liniją, kad gautumėte neatidėliotiną pagalbą.
Išmokite atpažinti požymius, kad kažkas negerai. Stebėkite, ar nėra šių požymių. Visuomet skambinkite gydytojui ar pagalbos linijai, jeigu jūsų vaikas:
sunkiai kalba ar kvėpuoja
neteko sąmonės
vemia
jaučia deginimą burnoje
jaučia pilvo skausmą
nusidegino odą chemikalais
Jeigu nuodingojoje medžiagoje yra greitai veikiančios medžiagos, gali būti svarbu iš karto skirti pirmosios pagalbos priemonę. Kad būtų veikiama greičiau, patartina pasitelkti į pagalbą kitą asmenį: vienas gali skambinti apsinuodijimų centrui, o kitas imtis atitinkamų apsaugos priemonių.
Kaip gali padėti Espumisan®
Espumisan® nuo mažiau pavojingų medžiagų poveikio
Kai vaikas praryja pavojingos medžiagos, neabejotinai reikia kreiptis į gydytoją ar apsinuodijimų pagalbos liniją.
Tačiau kartais, kai vaikas praryja nedidelį skalbiklio ar ploviklio kiekį, reakcija būna nesunki. Vaiką gali pykinti ir gali atsirasti burbuliukų. Moksliškai įrodyta, kad simetikonas, Espumisan® veiklioji medžiaga, paprastai naudojama pilvo pūtimui ir meteorizmui gydyti, padeda dviem būdais. Espumisan® ir jo veiklioji medžiaga simetikonas padeda pašalinti skystį, nes putojimą slopinančios medžiagos dalelės suardo burbuliukų paviršių, taip pat nuramina vaiko pilvelį ir leidžia greičiau pasveikti.
Espumisan® dozavimo formų įvairovė jūsų poreikiams
Espumisan® 40 mg minkštosios kapsulės
Veiksmingam virškinimo trakto sutrikimų, kurie pasireiškia meteorizmu, simptominiam gydymui.
Espumisan® L 40 mg/ml geriamieji lašai (emulsija)
Lengvai nuryjami geriamieji lašai (emulsija), kurių vienoje dozėje yra 40 mg simetikono.
Espumisan® Easy* 125 mg burnoje tirpstančios granulės *Medicinos priemonė
Inovatyvi granulių forma pilvo pūtimui mažinti lengvai ir diskretiškai – nereikia užgerti vandeniu.